Jak jedząc na mieście utrzymać szczupłą sylwetkę?

Mam nadzieję, że nie wierzysz wszystkim tym osobom, które nie pozwalają Ci podczas diety jeść na mieście. Wszystko jest dla ludzi, tylko najważniejszy jest w tym umiar. Dziś pokażę Ci kilka tricków, które pozwolą Ci cieszyć się z życia, jeść od czasu do czasu na mieście i zachować szczupłą sylwetkę.

Zwróć uwagę na ilość

Jedzenie na mieście niejedno ma imię. Można zjeść ogromną pizzę, a można zjeść małą pizzę lub tylko połowę dużej. Warto więc zwracać uwagę na rozmiar porcji i dobrać ją pod siebie. Czasem może się zdarzyć, że ktoś zamawia dużą porcję i dojada tylko dlatego, że już przecież zamówił i nie chce wyrzucać jedzenia. Jeśli chcesz zachować szczupłą sylwetkę nigdy tak nie rób!

Jeśli boisz się, że nie dasz rady najeść się mniejszą porcją, to w większości lokali dostępne są warzywa w przeróżnej postaci. Do małego burgera zamiast frytek możesz domówić sałatkę. Dzięki takiemu zabiegowi nie dość, że sam posiłek będzie zdrowszy, to na dodatek dostarczysz sporej ilości błonnika, a ten wpłynie pozytywnie na Twoje uczucie sytości.

Mądrze wybierz swoje danie

Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest wybór samego posiłku. Dobrym rozwiązaniem byłoby ograniczenie takich potraw, które są smażone na głębokim tłuszczu. Taka panierka może dosyć mocno nim nasiąknąć, przez co dostarczysz sobie sporo zbędnych kalorii. Warto wybierać potrawy, które są, na przykład, grillowane. To samo tyczy się sosów. Można wybrać tłusty sos na majonezie czy śmietanie, a można postawić na keczup, dostarczający mniej kalorii w porcji.

Dopasuj pozostałe posiłki

Jeśli wiesz, że wieczorem wychodzisz na randkę i będziecie jedli romantyczną kolację, to może warto byłoby zjeść w ciągu dnia mniej posiłków. Nie jedz wszystkich pięciu, które masz zaplanowane, tylko, na przykład, trzy. Dzięki temu zjesz mniej kalorii w ciągu dnia i poniekąd zrobisz sobie miejsce w swoim zapotrzebowaniu energetycznym na posiłek na mieście. Podobnie można zadziałać w drugą stronę. Gdy wiesz, że wieczorem zjadłaś na mieście zbyt dużo, następnego dnia możesz po prostu zjeść nieco mniejsze niż zazwyczaj śniadanie.

Uważaj na napoje

Zdradliwym źródłem kalorii podczas wypadu na miasto są również napoje. Z pozoru mogą wydawać się niewinne, ale tak naprawdę dostarczamy z nimi sporo pustych kalorii. Dobrze byłoby postawić na wodę lub napoje zero. Zwykłe napoje gazowane czy różnego rodzaju soki to zbędny dodatek kalorii. Podobnie sprawa ma się z alkoholem. Nie dość, że dostarczy energii (szczególnie warto uważać na kolorowe drinki), to jeszcze może spowodować, że puszczą nam hamulce i nie skończy się na jednym zamówionym posiłku, a dwóch czy trzech.

W diecie na wszystko jest miejsce, warto tylko podejmować świadome decyzje i znać w tym umiar. Przede wszystkim polecam Ci sprawdzić, czy Twoja dieta na co dzień nie jest zbyt restrykcyjna i czy czegoś Ci w niej nie brakuje. W takim przypadku, wyjście na miasto może skończyć się tym, że wreszcie poczujesz wolność i zaszalejesz. Stąd już jest bardzo krótka droga do tego, aby rzucić całą dietę, ponieważ znowu zjadło się coś zakazanego na mieście. 

info o promocji, link do oferty

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

O mnie

Sandra Wojtasik
Dietetyk, psychodietetyk

Nieustannie kształcę się i dzielę wiedzą z innymi. Kocham to co robię. Chcę pokazać, że posiadanie wymarzonej sylwetki nie oznacza tylko jedzenia ryżu z kurczakiem (ale jeśli lubisz, jedz śmiało!). Możesz cieszyć się ulubionymi potrawami i osiągać fenomenalne efekty.

Instagram: @svnderv

Transformacje moich podopiecznych

Opinie o współpracy

Najnowsze wpisy na blogu

Jak jedząc na mieście utrzymać szczupłą sylwetkę?

Mam nadzieję, że nie wierzysz wszystkim tym osobom, które nie pozwalają Ci podczas diety jeść na mieście. Wszystko jest dla ludzi, tylko najważniejszy jest w tym umiar. Dziś pokażę Ci kilka tricków, które pozwolą Ci cieszyć się z życia, jeść od czasu do czasu na mieście i zachować szczupłą sylwetkę.

Czytaj więcej »

Sekret jędrnej i smukłej sylwetki

Myślę, że większość z Was próbowało kiedyś poprawić swoją sylwetkę. Czasem mogło wychodzić, czasem nie i pojawiało się wtedy jedno pytanie: co takiego robię źle? Czasem wydaje się, że te wszystkie fit modelki z Instagrama mają jakiś sekret, tajemnicę, dzięki której potrafią cieszyć się ze smukłej i jędrnej sylwetki przez cały rok. W zasadzie, jest w tym całkiem sporo prawdy. Dzisiaj powiem Wam jaki jest sekret jędrnej i smukłej sylwetki.

Czytaj więcej »
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

PROMOCJA

-77 %

na program
dietetyczno-treningowy