6 prostych wskazówek, które pomogą Ci schudnąć

Nie jest prawdą, że odchudzanie jest proste. Na co dzień zmagamy się z wieloma problemami, które skutecznie nam to utrudniają. Dlatego dziś przygotowałam dla Was listę sześciu prostych wskazówek, które mogą pomóc Wam schudnąć i osiągnąć wymarzoną formę.

Pij dużo wody

Być może obiło Ci się o uszy, że warto pić dużo wody. Nie wszyscy jednak wiedzą, że woda może pomóc w procesie odchudzania. Zdarza się, że niektórzy mylą głód z pragnieniem
i zamiast po prostu się czegoś napić, sięgają wtedy po jedzenie. Co więcej, napicie się wody przed posiłkiem również może spowodować to, że mniej zjemy.

Zrezygnuj z alkoholu

Często mówi się, że alkohol nie tuczy. Jednak problemem nie jest tylko alkohol. Oczywiście czysty alkohol dostarcza energii i to wcale nie mało. Jednak największym problemem jest to, że do alkoholu alkoholu często sięgamy także po bardzo smakowite przekąski, które też są konkretnym źródłem kalorii. Nie tylko jeśli chcemy schudnąć, ale również ze względu na swoje zdrowie, warto z alkoholu zrezygnować, albo przynajmniej go w znacznym stopniu ograniczyć.

Ruszaj się „przy okazji”

Wiele osób mówi o tym, żeby podczas odchudzania dużo się ruszać. Część ludzi źle
to rozumie, nie chodzi tylko o treningi, które wykonujemy, na przykład, na siłowni.
Wszystkie czynności, które robimy w ciągu dnia, generują wydatek energetyczny, a na tym nam podczas procesu odchudzania bardzo zależy. Zamiast windy możesz wybrać schody, zaparkować samochód nieco dalej od wejścia albo w wolnej chwili zabrać kogoś bliskiego
na spacer. Pomysłów na dodatkowych ruch jest mnóstwo i ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Do każdego posiłku zjedz warzywo albo owoc

Część ludzi rezygnuje z odchudzania między innymi dlatego, że nęka ich wieczny głód. Istnieją pewne strategie, które pomagają nam w kontroli apetytu. Jedną z nich jest dodatek warzywa lub owocu do każdego posiłku. Te produkty mają mało kalorii, a dużo błonnika. On wpływa na to, że po posiłku jesteśmy dłużej najedzeni, a o to podczas redukcji masy ciała nam chodzi.  Warzywa i owoce to Twoi przyjaciele podczas odchudzania, więc pamiętaj
o tym.

Znajdź treningi, które lubisz

Na dłuższą metę nie da się nikogo zmusić do robienia czegoś, czego nie lubi. Nie słuchaj więc wszystkich tych, którzy mówią o tym, że trzeba ćwiczyć na siłowni, żeby schudnąć, że musisz biegać i tak dalej. Wybór aktywności ma drugorzędne znaczenie. Jeśli jeszcze nie udało Ci się znaleźć takiej, którą lubisz, wypróbuj kilka i wybierz tę sprawiającą Ci największą frajdę.
W przeciwnym, razie możesz bardzo szybko się zniechęcić, zrezygnować z ruchu i całego odchudzania.

Schudnąć pomoże Ci też sen

Pewnie wiesz, że sen jest bardzo ważny. Wpływa on także na kontrolę apetytu. Jeśli przez dłuższy czas nie dosypiasz, to w ciągu dnia możesz mieć nasilony apetyt, przez co zjesz więcej. Fajnie byłoby, gdyby codziennie udało Ci się przespać od tych 7 do 9 godzin. Zwróć też uwagę na jakość tego snu. Szczególnie długie przeglądanie Instagrama czy oglądanie Netflixa tuż przed snem zdecydowanie nie pomoże Ci zasnąć.

Mam nadzieję, że spodobały Ci się te krótkie rady. To tylko małe kroki, które ułożone w całość spowodują, że może udać Ci się osiągnąć Twój sylwetkowy sukces.

info o promocji 

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

O mnie

Sandra Wojtasik
Dietetyk, psychodietetyk

Nieustannie kształcę się i dzielę wiedzą z innymi. Kocham to co robię. Chcę pokazać, że posiadanie wymarzonej sylwetki nie oznacza tylko jedzenia ryżu z kurczakiem (ale jeśli lubisz, jedz śmiało!). Możesz cieszyć się ulubionymi potrawami i osiągać fenomenalne efekty.

Instagram: @svnderv

Transformacje moich podopiecznych

Opinie o współpracy

Najnowsze wpisy na blogu

Jak jedząc na mieście utrzymać szczupłą sylwetkę?

Mam nadzieję, że nie wierzysz wszystkim tym osobom, które nie pozwalają Ci podczas diety jeść na mieście. Wszystko jest dla ludzi, tylko najważniejszy jest w tym umiar. Dziś pokażę Ci kilka tricków, które pozwolą Ci cieszyć się z życia, jeść od czasu do czasu na mieście i zachować szczupłą sylwetkę.

Czytaj więcej »

Sekret jędrnej i smukłej sylwetki

Myślę, że większość z Was próbowało kiedyś poprawić swoją sylwetkę. Czasem mogło wychodzić, czasem nie i pojawiało się wtedy jedno pytanie: co takiego robię źle? Czasem wydaje się, że te wszystkie fit modelki z Instagrama mają jakiś sekret, tajemnicę, dzięki której potrafią cieszyć się ze smukłej i jędrnej sylwetki przez cały rok. W zasadzie, jest w tym całkiem sporo prawdy. Dzisiaj powiem Wam jaki jest sekret jędrnej i smukłej sylwetki.

Czytaj więcej »
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

PROMOCJA

-77 %

na program
dietetyczno-treningowy